Poradnik pogrzebowy

Tutaj znajdziesz odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania związane z organizacją pogrzebu. Jeżeli nie wiesz co zrobić w przypadku, gdy Twój bliski zmarł, zadzwoń do nas pod

CAŁODOBOWY NR TELEFONU: (0) 507 390 507 lub 67 349-17-18

Dokumenty wymagane do załatwienia pogrzebu:

 

W celu załatwienia formalności i organizacji pogrzebu, należy przygotować:
– kartę zgonu wystawioną przez lekarza,
– dowód osobisty osoby Zmarłej,
– dowód osobisty współmałżonka – (żyjącego),
– metryki zawarcia związku małżeńskiego – jeśli jest w domu,
– dowód osobisty osoby załatwiającej formalności,
– legitymację emeryta-rencisty.Rozliczanie kosztów pogrzebu:

 

Zakład Pogrzebowy Niebo w Pile, kredytuje organizację pogrzebu do wysokości zasiłku pogrzebowego z ZUS, KRUS, MSWiA, WBE.Jak postąpić, gdy zgon nastąpił w domu?

 

Należy wezwać lekarza rodzinnego lub lekarza pogotowia ratunkowego, który stwierdzi zgon i wystawi kartę statystyczną lub kartę informacyjną zgonu.
Następnie należy zadzwonić pod całodobowy numer (0) 507 390 507, w celu przewiezienia osoby Zmarłej do chłodni. Gdy zgon nastąpił w szpitalu:

 

Należy odebrać kartę statystyczną zgonu od lekarza prowadzącego bądź w dziale statystyki danego szpitala. Przyjechać do nas, lub zadzwonić pod całodobowy numer (0) 507 390 507 w celu zamówienia organizacji pogrzebu.Gdy zgon nastąpił w hospicjum:

 

Należy powiadomić hospicjum o wyborze naszego zakładu pogrzebowego.
Następnie odebrać kartę statystyczną zgonu od lekarza prowadzącego.
Przyjechać do nas, lub zadzwonić pod całodobowy numer (0) 507 390 507 w celu zamówienia organizacji pogrzebu.Gdy zgon nastąpił w wyniku nieszczęśliwego wypadku, lub przestępstwa:

 

Zmarły zostanie przewieziony do Zakładu Medycyny Sądowej.
Należy odebrać z prokuratury zgodę na pochowanie Zmarłej osoby.
Przyjechać do nas, lub zadzwonić pod całodobowy numer (0) 507 390 507 w celu zamówienia organizacji pogrzebu.Ekshumacja:

 

Polega na wydobyciu pochowanej osoby Zmarłej, w celu przeniesienia w inne miejsce. Zakład Pogrzebowy Niebo w Pile, świadczy usługi ekshumacji. Formalności i koszty wyceniane są indywidualnie w biurze naszej firmy. Gwarantujemy Państwu profesjonalizm oraz najbardziej okazyjną cenę w mieście.Transport osoby Zmarłej:

 

Posiadamy samochód specjalny tzw. karawan z pozytywną opinią sanepidu. Świadczymy usługi transportu osoby Zmarłej z domu, szpitala, czy miejsca wypadku na terenie całego kraju. W celu uzyskania więcej informacji zapraszamy do naszego biura, lub pod numerem telefonu całodobowego: (0) 507 390 507.Kremacja:

 

Jest to proces spopielenia ciała Zmarłego w specjalnie do tego przeznaczonym piecu kremacyjnym. Zakład pogrzebowy Niebo w Pile, organizuje kremacje, które składają się zazwyczaj z dwóch etapów. Pierwszy to pożegnanie się z ciałem Zmarłego, następnie proces kremacji i pochówek w urnie.